Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

Pasvalio rajono Visuomenės sveikatos biuras

older | 1 | 2 | (Page 3)

  0 0

  V.Jankevičienės nuotrauka.

  Balandžio 18 d. Pasvalio raj. sav. Visuomenės sveikatos biure lankėsi Pasvalio apylinkių seniūnijos šeimų, stokojančių socialinių įgūdžių atstovės. Šio susitikimo tkislas buvo suteikti kuo daugiau informacijos. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė vedė paskaitą „Sveika gyvensena“ ir skaitė pranešimus apie užkrečiamąsias ligas, rūkymo ir alkoholio žalą, asmens higieną. Klausytojoms buvo pateikta informacija apie prevencines onkologinių, širdies ir kraujagyslių ligų programas.

  Paskaitos metu buvo kalbama apie tai jog sveika gyvensena – tai įpročių visuma, kuri susidaro veikiant socializacijos procesui visą žmogaus gyvenimą. Sveikatos stiprinimas skatina naudingų įpročių, vertybių ir elgesio susiformavimą. Tai labai svarbu, nes sveikata net 50 proc. priklauso nuo paties žmogaus elgesio. Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės yra pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys. Žinant, kad gyvensena – tai įpročių ir papročių visuma, yra labai svarbu kiekvienam iš gausybės šiuolaikinėje visuomenėje esamų gyvensenos modelių atsirinkti sveiką gyvenimo būdą. Sveika gyvensena apima:

  - mitybą;
  - fizinį aktyvumą;
  - tabako vartojimą/nevartojimą;
  - alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimą/nevartojimą;
  - darbo ir poilsio (miego) režimą;
  - patiriamą stresą ir gebėjimą jį įveikti;
  - kitą elgseną, galinčią turėti įtakos sveikatai.

  Sveikatą žalojanti ir rizikinga elgsena yra susijusi su tokiais sveikatos rizikos veiksniais kaip rūkymas, alkoholio vartojimas, neracionali mityba, asmens higienos nesilaikymas. Specialistė patikino, kad pastaraisiais metais šalyje didėja rūkančiųjų skaičius, visuomenėje vis labiau plinta psichotropinių (svaiginamųjų medžiagų) vartojimas. Labai svarbi asmens higiena, padedanti išsaugoti sveikatą ir sudaryti higieninio elgesio įpročius. Taip pat didelį pavojų sveikatai kelia ir modernėjanti kasdienė aplinka. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad keičiant gyvensenos įpročius, galima pagerinti savo sveikatą ir sumažinti pavojų susirgti bei pailginti gyvenimo trukmę. Pranešimų metu akcentuota, jog daugiau dėmesio reikėtų skirti lėtinių neinfekcinių ligų: širdies ir kraujagyslių sistemos, piktybinių navikų profilaktikai. Klausytojos sužinojo apie užkrečiamas ligas: pedikuliozę, tuberkuliozę, niežus, o taip pat blusų paplitimą.

  Taigi sveikata yra vertybė. Na, o sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą.

  Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras
  Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė

  Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.


  0 0

  V.Jankevičienės nuotrauka.

  Pasvalio Petro Vileišio gimnazija kartu su Visuomenės sveikatos biuru organizavo šiaurietiškojo ėjimo žygį, skirtą Sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-ečiui paminėti. Žygio dalyviai įveikė sunkią 8 km. distanciją palei senąjį siauruko geležinkelį. Maršrutą sudarė ir žygio edukacinėmis stotelėmis rūpinosi istorikas ir keliautojas Gražvydas Balčiūnaitis, apie šiaurietiškąjį ėjimą papasakojo patyręs šios srities instruktorius Gintaras Šeškaitis.
  Sunkiai, bet įveikėme.. :)) Ačiū visiems dalyviams!

  Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija.

  Daugiau renginio nuotraukų rasite Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

  A.Dulkienės nuotrauka.

  Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

   


  0 0

  YES! kursai jaunimui Pasvalyje

  Gegužės 19-22 dienomis Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro salėje. Pradžia 15 val. Būtina išankstinė registracija tel. (8 682) 42579.

  Organizatoriai

   

   


  0 0

  Vilmos Naunikaitės nuotraukos

  Gegužės 16-ąją dieną Pajiešmenių pagrindinėje mokykloje vyko Šeimų šventė. Nuo pat ankstyvo ryto šventiškai pasipuošę mokiniai ir mokytojai rinkosi į Pajiešmenių parkelį. Mokiniai į renginį vedėsi savo tėvelius, brolius, seseris, senelius. Mokykloje vyko tikra Šeimos diena. Visų laukė įvairios mokytojų parengtos užduočių stotelės. Šioje šventėje sudalyvavo ir Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Oksana Vaserytė pravedė mankštą ir vaikus kvietė į „Sveikatos ABC stotelę“, kurioje mažieji su tėveliais išbandė dar nematytą žaidimą „Kopėčios“. Smagu, kad tokia šventė suburia mokyklos bendruomenę, tėvelius ir vaikus kartu pasibūti, pabendrauti ir smagiai praleisti laiką. Su kiekvienais metais Šeimos dienos tradicijos Pajiešmenių pagrindinėje mokykloje tampa vis tvirtesnės ir gražesnės. Tad lauksime pakvietimo ir kitais metais. Štai keletas akimirkų iš vykusios šventės.

  Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

  Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.


  0 0
 • 05/24/18--14:00: Moksleivių iškyla gamtoje
 • Moksleivių iškyla gamtoje

  Gegužės 11 d. Pasvalio Svalios progimnazijos ketvirtos klasės mokiniai, mokytoja Diana Strakšiene, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste Simona Pyragyte surengė žygį su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis. Mokiniai vaikščiojo po Pasvalio miesto parką, iškylavo su sveikais užkandžiais.
  Sušilus orams kviečiame ir kitas mokyklas organizuoti aktyvias, sveikuoliškas iškylas.

  Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
  Dianos Strakšienės nuotraukos

  Daugiau iškylos akimirkų rasite  www.facebook.com Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

  https://scontent.fvno2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/32746479_2014886861914657_8932066940860497920_o.jpg?_nc_cat=0&oh=e0ae6bfded137d0157f654359884371a&oe=5B94EEF8


  0 0

  Pasvalyje vyks Liudviko Šalčiaus paskaita

  0 0

  Padėkite kurti saugesnę nuo savižudybių Pasvalio rajono savivaldybės bendruomenę

  0 0

  Kviečiame kartu paminėti Tarptautinę Jogos dieną

  0 0

  Vaikus ir jaunimą kviečiame į stovyklą „Pažinkime vieni kitus“

  Vaikų ir jaunimo stovykla „PAŽINKIME VIENI KITUS“

  Kviečiame vaikus ir jaunimą nuo 7 iki 18 metų!

  1. projektas paskatintas LR Vidaus reikalų ministerijos nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkurse.

  Organizatorius: karate kyokushin klubas "Kamuido".

  Globėjas: LR Vidaus reikalų ministerija

  Partneriai: Anykščių rajono savivaldybės administracija, Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Kupiškio prevencijos centras, Panevėžio aps. VPK Pasvalio rajono Policijos komisariatas, Pasvalio rajono savivaldybės administracija,  Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

  Kada:            liepos 16-19d.

                        rugpjūčio 13-17d.

  Vieta: sodyba „Tatulos vingiai“, esanti visą parą saugomoje teritorijoje, Raubonių k., Pasvalio r.

  Stovyklos pagrindinė idėja

  Stiprinti socialinius ryšius tarp vaikų ir jaunimo, siekiant prisidėti prie nusikalstamumo ir kitų teisės pažeidimų mažinimo, patyčių, savižudybių prevencijos. Formuoti socialinius įgūdžius, padėsiančius atsispirti prieš įvairių svaigalų bei tabako vartojimą, mažinti žalingų įpročių paplitimo mastus.

   

  Stovykloje gyvensime palapinėse ir dalyvausime skirtingose veiklose.

  • Stovyklos metu propaguosime sveiką gyvenimo būdą. Supažindinsime su alkoholio, rūkymo bei narkotikų žala ir pasekmėmis bei sveikos mitybos principais.
  • Kartu su pareigūnais supažindinsime su policijos, karinių, aviacijos, kriminalistų, kinologų darbo specifika, gaisrininko profesija, išmėginsime tyrėjų, detektyvų darbą. Ne tik pamatysite, bet ir išmėginsite įvairius ginklus.
  • Panaudodami edukacines programas ir žaidimus, skatinsime jaunimą domėtis krašto istorija, ugdyti tautiškumą, pilietiškumą ir toleranciją.
  • Stovykloje vyks daug sportinių veiklų, kūrybinių konkursų, žaidimų, dirbtuvių, supažindinsime su kovos menų specifika.

  Į stovyklos kainą įskaičiuota:

  • Vaikų apgyvendinimas palapinėse sodyboje „Tatulos vingiai“, Raubonių k., Pasvalio r. (naudojantis visais patogumais, esančiais sodyboje). Su savimi turėti maudymosi reikmenis.
  • Maitinimas 3 kartus per dieną, dienos metu visuomet paruoštas užkandžių ir gaiviųjų gėrimų stalas
  • Vaikų sveikatos draudimas
  • Pažintinė, edukacinė, kultūrinė, sportinė ir pramoginė stovyklos programa
  • Grupės vadovų paslaugos (2-3 vadovai 30 vaikų grupei)

  Platesnės informacijos teiraukitės ir registruokitės tel. +370 620 55459 arba karatekelias@gmail.com


older | 1 | 2 | (Page 3)